Soutěž Po stopách Václava Havla

 

Letos uplyne 10 let od smrti Václava Havla, dramatika a státníka, o jehož životě a významu byly již popsány tisíce stran. Chceme tuto osobnost moderní historie připomenout jiným způsobem, formou, která je Skrytým příběhům vlastní: prostřednictvím výletů do tří momentů Havlova života v Praze, Plzni a v Brně.
V Praze vznikla nová herní trasa Havlova řeč. Potkáte na ní nejen Václava Havla, ale i jeho první ženu Olgu. Ocitnete se v den velké demonstrace na Václavském náměstí 21. 11. 1989, na kterém měl Havel vystoupit jako čelní představitel nově vytvořeného Občanského fóra. V Brně se ve hře Rozrazil to rozrazil vrátíte do roku 1988, kdy společný projekt Divadla na provázku a HaDivadla způsobil pozdvižení mezi komunistickými funkcionáři. Divadla totiž uvedla scénický časopis Rozrazil, který měl téma demokracie, a jehož součástí byla i Havlova hra o Aloisi Rašínovi za vyhlášení Československé republiky. V Plzni máte ve hře Vězeň Havel nyní možnost setkat se s ním v čase, kdy byl uvězněn na Borech a pomoci mu pobyt ve vězení přežít ve zdraví.


Soutěž


V aplikaci jsme vytvořili skupinu Po stopách Václava Havla. Kromě nově vytvořených tras jsme sem přiřadili i dvě trasy vytvořené dříve: Olga a Tajní v Trutnově (na Hrádečku) a Liberecká okupace v Liberci. Každý, kdo projde některou z tras ze této skupiny, se dostane do slosování o ceny.
Trasy vznikly ve spolupráci s O2 projektem Svoboda není samozřejmost, který se podílí i na soutěži a její propagaci.

Pojďte si spolu s námi připomenout Václava Havla jako dramatika, disidenta, aktivního občana a vůdčí osobnost.