Sehrávka hry Boj o rozhlas

Neděle, 21.srpna 2022

start mezi 14.00 – 14.30 hod. od budovy Českého rozhlasu, Vinohradská 12

Předpokládaná délka hry 1,5 – 3 hod.

Vrátíme se zpět v čase k srpnovým událostem roku 1968. Rozhlasovou budovu se snaží obsadit sovětští vojáci, aby převzali kontrolu nad vysíláním.
Servisní technik Československého rozhlasu přišel na na noční směnu z 20. na 21. srpna a netuší, že ho čeká nejdramatičtější den jeho života. Podaří se mu spolu s kolegy uhájit svobodné vysílání?
Trasu spouštíme v neděli 21. její speciální zkrácenou verzí, kdy část zastavení bude mít instrukce v mobilu a část bude mít kostýmované figuranty. Tato zkrácená verze bude dlouhá 3 km a povede z Vinohradské k Národnímu muzeu, na náměstí Míru a pak do Riegerových sadů (trasa je vhodná i pro kočárky). Hra proběhne za každého počasí a potrvá přibližně dvě hodiny i s finálním úkolem.

Pro sehrávku je potřebná REGISTRACE

Hra bude v mobilní aplikaci dostupná od půlnoci 19. 8. 2022.

Všichni absolventi získají na závěr drobnou odměnu v podobě sady pohledů a placky s motivem Skrytých příběhů.

Na akci je ideální přijít s již nainstalovanou aplikací Skryté příběhy (aplikace je zdarma v obchodech Google Play a iTunes) a s dobře nabitým telefonem. V herním týmu stačí mít jeden chytrý telefon. Nemáte-li v telefonu data, můžete si na wifi stáhnout balíček dat zahrnující instrukce (audio) a off-line mapu k trase.

Herní trasa bude dostupná dlouhodobě. Její trvalá verze bude delší (7 km) a provede Vás od budovy Českého rozhlasu k Národnímu muzeum a pak do dalších míst, která jsou spojena s invazí vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968. Vede ulicemi Bělehradská, Siwiecova či na Olšanských hřbitovech. Jde přes bunkr pod Parukářkou a končí v ulici Jeseniova.

V náhledu je využita kompilace současné fotografie s historickou od Martina Šrabálka (se souhlasem autora).

Boj o rozhlas 1968