Žižka v maléru

Rok 1420 | Praha – Vítkov | délka 1 km | 6 zastavení | trvání 0.5h

Trasa vychází z Karlína, z východu Žižkovského tunelu stoupá nahoru vítkovským parkem, nabízí nádherné výhledy a končí u monumentální jezdecké sochy Jana Žižky nahoře na kopci.


Jan Žižka brání přístup k Praze proti křižákům s pouhými třiceti bojovníky, bude potřebovat zázrak.

Situace v Praze není vůbec růžová. Město je obklopeno cizími armádami. Jsou to křižácká vojska, která vypravil král Zikmund a papež Martin V. proti příznivcům husitů, kteří se už v Praze i dalších českých městech ujali vlády. Prahu aktuálně obléhá na třicet tisíc křižáků a hájí ji jen devět tisíc mužů. Bitvy už probíhají na mnoha místech a křižáci chtějí Prahu celou obklíčit a zaútočit na centrum. Jen na hoře Vítkově střeží malá husitská posádka jedinou ještě průjezdnou zásobovací cestu mezi venkovem a hlavním městem, a tím brání v kompletním obklíčení Prahy. A této posádce velí Jan Žižka. Velení křižáků se rozhodlo svést rozhodující bitvu o Prahu právě s Žižkou a jeho ani ne třicetičlennou posádkou. Bude to tak velká přesilovka, že i sám Žižka pochybuje, zda je vůbec možné to přežít.

Server Error

Chyba na serveru

5 0

Nastala chyba na serveru, omlouváme se za nepříjemnosti. Zkontrolujte prosím url adresu. Vývojáři byl již odeslán email, který chybu brzy opraví.

error 500